Hea tuju kuldreeglid + kingitus

 

tuub-hea-tuju-retsept

Vaimse tervise eest hoolitsemine on veel olulisem kui keha hea vorm. Ei pea iga päev hommikust õhtuni õnnetundes rullima ning tundma end puudulikuna, kui vahel oled kurb. Mõõdukas kurbus, tühjusetunne ja rahulolematus on edasiviivad, aga siiski positiivse fooni hoidmine on üks vaimse hügieeni vältimatu komponent.
Häid ideid tuju tõstmiseks või hoidmiseks on sadu, aga kes neid kõiki jõuab iga päev taga ajada ja meeles hoida. TUUBi heatujuline meeskond on kokku pannud kompaktse A4-formaadis väljaprinditava nimekirja tujutõstvatest lihtsatest nippidest. Need nipid on korjatud siit-sealt tarkadest raamatutest, arendavatest vestlustest või lihtsalt oma tarkusest välja mõeldud ja läbi proovitud. Nippe võib kasutada suvalises järjekorras täiesti juhuslikult või võtta teinekord kohe üks tujutõstmise päev ja katsetada kõiki. Üks on kindel – et tuju natukene paremaks läheks, pead Sina ise natukene midagi tegema.

  1. SELG SIRGU. Aja selg sirgu ja pea püsti ning tee paar sügavat hingetõmmet. Kössis olemine tekitab halba enesetunnet. Nüüd kui Sa seda tead, tee oma valik 🙂
  2. NAERATA. Mine peegli ette ja naerata, kasvõi vägisi. Kui teed seda tihti, jääb naeratus Sinu kehamällu. Fake it til you make it – on tõestatud fakt! (tõlge: teeskle kuniks hakkad ise ka uskuma)
  3. LOLLITA.Tee midagi totakat. Müksa sõbralikult kolleegi, kes on liiga tõsine, räägi mõni tobe anekdoot või pane hommikul jalga erinevat värvi sokid.
  4. TEE HEAD. Tee või ütle kellelegi midagi head. Ütle kolleegile, et Sul on jube hea meel temaga koos töötada või kui see tundub liiga diip siis, et tal on ilusad kingad või tark laps. Naerata kojamehele või kassapidajale soojalt ja siiralt.
  5. AITA TEISI. Reaalselt aita kedagi milleski. Ainult iseendale elades ei saa me kunagi 100% rahulolu tunda. Küsi naabrinaiselt, kas tal on midagi poest vaja. Ole aeg-ajalt valmis aitama kedagi ilma mittemidagi vastu ootamata.
  6. MAAILM ON NAGU ON. See, kuidas asjad meile tunduvad, on alati meie endi aju projektsioon. Nüüd, kui Sa seda tead, siis otsusta vihane, kurb või närvis olles ümber – “Raisk!” asemel võib mõttes öelda “Ahsoo!”.
  7. AJU ON LIHTNE. Sinna mahub korraga tegelikult ainult üks asi. Kui oled täitsa masenduses ja sundmõtete küüsis, siis lihtsalt eksita oma aju korrutades hoogsalt oma peas mõnd Sulle meeldivat sõna nagu: lill, liblikas või armastus.
  8. LIIKUMISES ON MAAGIA. Mine täna töölt jala koju või lõunale või kui oled juba kodus, mine välja! Kenasti töötab ka mõni kätekõverdus või kükk. Lihtsalt ringutamine ja sirutamine ja tantsimine on ka väga tuju- / toonust-tõstev!
  9. ÄRA VIRISE! Ära tee asju laisalt või virisedes, see reostab maailma, eelkõige Sinu oma. Kui Sa midagi teha ei taha, siis otsusta, et Sa ei tee. Kui nii on võimatu, siis otsusta, et teed ja siis ole kohal ja tee. Vingumine ise on kasutu ja nõme.
  10. TÄNULIKKUSSule minutiks silmad ja tunne siirast tänulikkust kolme asja eest oma elus. Näiteks Sinu laps, kaasa, kodu või koduloom. Mõtle tänutundega näiteks sellele, et Sul on käed ja jalad või mingid muud ihuliikmed terved ja üleüldse olemas (kõigil ei ole).

Soovid saada Hea Tuju Retsepti väljaprintimiseks A4 kujul oma meilile + 10 € TUUBi-raha järgmise ostu jaoks meie e-poes.

OJAA, PALUN!

 

7 Replies to “Hea tuju kuldreeglid + kingitus”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga